Our service range includes a wide range of baggage scanner and x ray baggage scanner.
Get Latest Price
| Scan tunnel width | 1000 mm |
| Scan tunnel height | 1000 mm |
| X ray energy | 200 kV |
| Max load | 300 |
| Conveyor speed | 0.22 m/s |
| Penetration steel | 38 mm |
| Image resolution | 38 AWG |
| Cooling type | Sealed oil |
| Power supply | 230 V AC |
Get Latest Price
| Scan tunnel width | 650 mm |
Avinash Kumar (Business Development Manager)
Avis Infotech
C-40, Shop No-1,Pul Pehladpur, Vishwakarma Colony,MB Road
New Delhi - 110044, Delhi, India