Prominent & Leading Service Provider from New Delhi, we offer intelligent fingerprint door lock, mortise biometric lock, fingerprint door lock and magnetic door lock setup.
₹ 21000 / Piece Get Latest Price
| Access Method | Biometric |
| Key Card Type | Rfid |
| Ideal For | Main Door |
| Finish Type | Stainless Steel |
| Lock Handle Type | Lever |
| Finger Print Capacity | 100 |
| Body Material | Zinc Alloy |
| Door Thickness | 35 mm to 90 mm |
| Door Backset | 60 mm |
| Battery Life | 6000 times (6 months) |
| Dimension | Front - 75(W)x360(H)x36(D) mm Back - 75(W)x360(H)x36(D) mm |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 12500 / Piece Get Latest Price
| Fingerprint Storage Capacity | 50 |
| Finish Type | Chrome |
| Lock Handle Type | Mortise |
| Usage/Application | Home |
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Door Type | Wooden Door, Glass Door |
| Access Mode | Keypad Code, RFID Card, Fingerprint |
| User Capacity | Up To 100 Users |
| Door Thickness | 30–50 mm |
| Power Source | Battery Plus Adapter |
| Handle Type | Push Pull |
| Body Material | Aluminium |
| Finish | Black |
| Brand | ZKTeco |
Minimum order quantity: 1 Piece
A fingerprint door lock is a secure, keyless access system that unlocks doors using registered fingerprints. It ensures fast entry for authorized users, prevents unauthorized access, and offers convenience and enhanced security for homes, offices, and commercial spaces.
₹ 19500 / Piece Get Latest Price
| Key Card Type | Rfid |
| Access Method | Biometric |
| Packaging Size | 72(W)x310(L)x34(D) mm , Back - 72(W)x310(L)x30(D) mm |
| Door Thickness | 35-50 mm (standard) 50-65 mm (optional) |
| Dimension | Front - 72(W)x310(L)x34(D) mm , Back - 72(W)x310(L)x30(D) mm |
| Finger Print Capacity | 100 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Finish Type | Stainless Steel |
| Door Thickness | 10mm - 12mm |
| Key Card Type | Rfid |
| Access Method | Biometric |
| Ideal For | Glass Doors |
| Auto Card Detection | yes |
| Dimension | 131mmX200mmX75mm |
| Finger Print Capacity | 100 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Ideal For | Main Door |
Avinash Kumar (Business Development Manager)
Avis Infotech
C-40, Shop No-1,Pul Pehladpur, Vishwakarma Colony,MB Road
New Delhi - 110044, Delhi, India