Providing you the best range of full height turnstiles and automatic swing barrier with effective & timely delivery.
₹ 250000 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Color | White |
| Brand | Essl |
| Weight | 220kg |
| Power Supply | 100V ~ 240V AC |
| I Deal In | New Only |
| Temperature | -25 Degreec ~ +70 Degreec |
| Water Ballast | Yes |
| Thickness | Yes |
| Operational Frequency | < 50Hz or 60Hz |
| Features | Designed for secure operation wish aesthetics inland Corrosion protected S/S frame Mini |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 70000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Color | White |
| Working Temperature | -25 DegreeC ~ +70 DegreeC |
| Dimension Including Bars | 1400x185x1020 |
| Power Supply | 220 ~ 240 V AC |
| Weight | 99 Kg(single door) 124 Kg(double door) |
| Brand | essl |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
Avinash Kumar (Business Development Manager)
Avis Infotech
C-40, Shop No-1,Pul Pehladpur, Vishwakarma Colony,MB Road
New Delhi - 110044, Delhi, India