We are a leading Service Provider of tripod turnstile, boom gate, flap barrier and essl flap barrier from New Delhi, India.
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Brand | Essl |
| Size | 200*200*980mm |
| Model Name/Number | DT2000 |
| Opening Pattern | Automatic, Semi-Automatic |
| Phase | Three phase |
| Voltage | 24V (DC) |
| I Deal In | New Only |
| Passage Width | <=550mm |
| Size/Dimension | 200*200*980mm |
| Operation Voltage | 24V (DC) |
| Temperature | -25 to +700 |
| Main Supply | 100-240V (AC) |
| Operation Temperature | -25 to +700 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Boom Length | 6 m |
| Material | Aluminium |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Brand | Essl |
| Usage/Application | Parking |
| Color | Red |
| Type | Semi-Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 70000 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Color | White |
| Brand | Essl |
| Size | L=1200,W=280,H=980 |
| Weight | 52 kg(single machine) 87kg(double machine) |
| Barrier Type | yes |
| Model Name/Number | FB-E-2000 |
| Power Requirements | 100~240V AC |
| Automation Grade | Automatic |
| Working Temperature | -28 DegreeC to 60 DegreeC |
| I Deal In | New Only |
| Electro Magnetic Drive | yes |
| Max. Power Consumption | yes |
| Pass Speed | yes |
| Working Humidity | 5%~80% |
| Temperature | -28 DegreeC to 60 DegreeC |
| Humidity | 5%~80% |
| Mcbf | 3 million |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90000 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless steel |
| Color | Silver |
| Weight | 52kg- |
Avinash Kumar (Business Development Manager)
Avis Infotech
C-40, Shop No-1,Pul Pehladpur, Vishwakarma Colony,MB Road
New Delhi - 110044, Delhi, India