Offering you a complete choice of services which include heavy duty tripod turnstile and automatic boom barriers.
₹ 60000 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Brand | Essl |
| Weight | 52kg |
| Model Name/Number | ET2000 |
| Opening Pattern | Automatic |
| Phase | Three phase |
| Voltage | 24V |
| I Deal In | New Only |
| Frequency | 50 ~ 60hz |
| Size/Dimension | 1200x280x980 mm |
| Power Supply | 100 ~ 240V |
| Working Voltage | 24V |
| Pictogram Indication | Yes |
| Emergency Button Input | Yes |
| Dimension (L X D X H) | 1200x280x980 mm |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Toll Plaza |
| Color | Red |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V |
Avinash Kumar (Business Development Manager)
Avis Infotech
C-40, Shop No-1,Pul Pehladpur, Vishwakarma Colony,MB Road
New Delhi - 110044, Delhi, India